Book
Gå til innhold

Båtentusiasten– 2 netter

En reise gjennom Telemarkskanalen

Denne pakken er laget for deg som ønsker å oppleve Telemarkskanalen slik den har blitt reist gjennom generasjoner – med de historiske kanalbåtene, landskapet som langsomt forandrer seg underveis, og to rolige netter på Dalen Hotel.

Reisen starter i Lunde og følger kanalen gjennom sluser, innsjøer og smalere partier på vei innover mot Dalen. Underveis glir landskapet fra kulturlandskap og gårder til fjell, skog og åpne vann.

På Dalen venter historiske salonger, gode måltider og kvelder som får vare litt lenger, med pianomusikk og historiefortelling foran peisen.

Varighet
2 netter / 3 dager
Pakken inkluderer
  • Utreise med M/S Henrik Ibsen eller M/S Victoria fra Lunde sluse
  • Lunsj på båten
  • Aperitiff
  • 3-retters middag i Restaurant Bandak dag 1 og dag 2
  • Overnatting 2 netter i valgt romkategori på Dalen Hotel
  • Hotellfrokost dag 2
  • Hjemreise med M/S Victoria eller M/S Henrik Ibsen fra Dalen
  • Frokosttallerken på båten


Perioder i 2026
18. mai – 6 september

Book kanalpakke

Program

  • Dag 1
    12:30 Oppmøte på Lunde sluse.
    13:00 Avreise med M/S Henrik Ibsen eller M/S Victoria fra Lunde sluse. Lunsj på båten.
    17:40 / 18.35 Ankomst Lastein brygge i Dalen.
    Fra brygga til hotellet kan dere benytte hotellets buss, eller spasere mens bagasjen transporteres opp til hotellet.
    19:30 Serveres aperitiff i peisestuen.
    20:30 Bordsetning i Restaurant Bandak med 3-retters middag.
  • Dag 2
    08:00–11:00 Frokost.
    Dagen står ellers åpen til å oppleve området rundt Dalen i eget tempo. Vi anbefaler gjerne et besøk til Vest-Telemark Museum og vandringen opp mot Rui-gården med utsikt over Bandak.
    18:00 Bordsetning i Restaurant Bandak med 3-retters middag.
  • Dag 3
    07:40 / 08:30 Oppmøte på Lastein brygge.
    08:00 / 08:50 Avgang med M/S Victoria eller M/S Henrik Ibsen fra Dalen. Frokost på båten.
    13:10 Ankomst Lunde sluse.

Praktiskt informasjon

Bespisning
Hotellet forbeholder seg retten til å justere tidspunkt for å sikre best mulig flyt for alle gjester.

Kleskode
Hver kveld dekkes restauranten opp med hvite hansker og tversoversløyfe, i en ramme som gjør kvelden litt annerledes. Mange velger å kle seg litt ekstra for anledningen, samtidig som det viktigste er at du føler deg komfortabel.

Betaling
Alle reservasjoner betales i sin helhet ved bestilling. Prisen på denne pakken varierer i forhold til dato.

Gave­kort

Gi bort en opplevelse på Dalen til noen du bryr deg om.

dalen-hotel-brandmark-light

Hold deg oppdatert

Hold deg oppdatert på det som skjer på Dalen.